کیفر خواستی علیه سکس

11 نظر | جامعه
دادستان تهران برای برخی توزیع کنندگان فیلم روابط جنسی منتسب به زهرا امیر ابراهیمی تقاضای اعدام کرده. اعلام جرم بر اساس مطابقت بزه با تجاوز به عنف صورت گرفته است. [+]
بررسی حقوقی این موضوع ضمن اینکه از تخصص اینجانب خارج است، اشراف و دسترسی به منابع و مدارکی که دادستان بر اساس آن به صدور کیفرخواست مذکور اقدام کرده را می طلبد.

اما از دیدگاه اجتماعی و آثار صدور اینگونه احکام موضوع قابل بررسی است. به باور بسیاری نفس احکام صادره گرچه ممکن است وجدان عمومی را تسکین دهد اما از نظر اجرای آن موانع بسیاری وجود دارد. این گمان نیز می رود که شاید صدور این احکام بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد.
اما جالب است که جامعه ای که اکثریت آن این رخداد -افشای اسرار خصوصی- را محکوم می کنند، از جهت دیگر حریصانه در بدست آوردن و آگهی از این موارد به رقابت می پردازند. چنین جامعه ای مطمئنن از نوعی بیماری اجتماعی رنج می برد که راه حل آن اعدام نیست.

از سوی دیگر توزیع فیلم های اینچنینی بدون در نظر گرفتن اشخاص حاضر در فیلم از موارد رایج در جامعه است. اینکه نفس توزیع فیلمهای پورنو می تواند مجازات اعدام را در پی داشته باشد کاملا غیرعقلانی و غیر ممکن است.

این اولین بار نیست که فیلمهای خصوصی اشخاص تکثیر و توزیع می گردد و برای آخرین بار هم نخواهد بود.
اما در مورد اخیر بازتاب رسانه ای و اظهارات و واکنشهای مسوولین در نوع خود جالب توجه بود. گرچه این امکان وجود داشت با بایکوت خبری در مورد این وقایع از همه گیر شدن آن جلوگیری نمود اما بنظر رسید برخی رسانه ها از خاتمه یافتن ماجراها جلوگیری می نمایند.
جالب آنکه همین خبرگزاری ها و رسانه ها در اقدامی دیگر خبر از انتشار فیلمهای منتسب به دیگر بازیگران سینمایی و یک بازیکن فوتبال می دهند و سعی دارند همچنان این موضوعات را در کانون توجهات قرار دهند.

باید بررسی نمود که این وقایع به چه میزان با عملکرد دولت نهم در زمینه های اقتصادی و سیاسی، نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شوراها، وقایع پیرامون وضعیت پرونده ی فعالیتهای هسته ای ایران و مواردی از این دست در ارتباط است.
پاورقی:
» سناریویی به نام زهره [+]
» همین حالا سی دی رو بشکن [MP3] :
ترانه ای پاپ و رپ برای همدردی با زهرا امیر ابراهیمی [+]

11 نظر

اولا در ان فیلم هیچ تهدیدی دیده نشده است ممکن است زور دیده شود ولی چه زوری آن را قاضی تشخیص می دهد
دوما مال خودش بوده مگه مال شما بوده
سوما علف باید به دهن بزی شیرین بیاد
چهارما چمشش کور می خواست نگذاره ازش فیلم بگیرن
پنجما چرا اون کسی که ازشون فیلم میگرفت مواظب بود که نوبت اون شکسی دیگر ازش فیلم نگیره
ششما هرکسی پاسخگوی اعمال خودش است
هفتما در اون دنیا اگر ازت سئوال کردنند بگو ما که نبودیم
هشتما وقتی رفتی تو بهشت از این هوری و پری ها زیا د پیدا میشود
نهما اگر رفتی تو جنهم اونجا از نزدیک از این چیزها زیاد می بینی بخصوص خارجی ها شو
دهما حرص نخور هیچ چیز گیرت نمیاد
یازدهما حواست به خودت جمع باشه دم لای تله مدی
دوازدهما موش موشک آسته برو آسته بیا که گربه خان شاخت نزنه سر به سوراخت نزنه

بازم سلام من یک بار در یکی از پستهای قبلیت رو خوندم و الان دارم این پست رو میخونم و میخوام که نظرم رو بگم یه خورده زیاده حال داشتی بخون اگه هم نه که پاکش کن برای من فرقی نمیکنه مهم همون چیزی هست که باید بگم دیگه هر کاری دوست داشتی باهاش بکن اول اینکه جامعه ما زن زلیلترین جامعه هست که در دنیا وجود داره مردان ها همیشه (باید)مسولیت پذیر (باید.باید)کار کن (باید وباید)سربازی رفته باشه و باید و باید .... تا اینکه ((مرد )) بشه .میبینید همش برای ما مردها باید هستش ولی چرا زن نباید یکم از باید های که جامعه برای اون ساخته چه درست چه غلط کاری نداریم نباید رعایت کنه؟ چرا وقتی که ما میخوایم بین زن و مرد قضاوت کنیم همیشه زنها رو بیچاره فرشته اسمانی و ملکوتی وبیچاره واز هیجا خبر نداره میدونیم ولی برعس با مرد شدید ترین برخورد ها رو داریم؟ چرا کسی نمیگه مقصر اصلی در این کار اون کسی هسش که حرف اخر رو اون برای انجام کاری میزنه مثلان (سکس عملی هستش که زن در اون تصمیم گیرنده هست که ایا میخواد ما مردها با اون سکس داشته باشیم یا نه )پس اینجا مقصر کسی هستش که این اجازرو میده تا از ش لذت ببرند .هر موجود نری در دنیااکثران به خاطر یک چیز با ماده در تماسه اونم سکس پس اینجا مادهها باید تعیین کننده باشن که چجوری میخوان این نیاز رو ارضا کنن میتونن اونها هم مثل مردها فقط به سکس فکر کنن که دیگه نباید انتظار مسلویت پذیری مرد رو بعد از سکس برای انجام اموری مثل زندگی رو در نظر بگیرن یا اینکه کاری کنن که اول پسره ازدواج کنه وبعد سکس کنه تا این جوری هم به نفع خودش و هم تا حدودی نیازجنسی مرد ابسار پاره کرده رو کنترل کنه
پس اگر حکمی برای عملی که ما دوست نداریم باید اجرا بشه باید برای هر دوصادر بشه ولی میبینیم که در این ماجرا حکم سخت گیرانه پاچه مرد زن زلیل ایرانی رو گرفته و باز هم مثل همیشه دخترها بدون کوچکترین حکم سخت گیرانهای رها میشن و خودشون رو از همجا بیخبر نشون میدن در حالیکه منطق من میگه مقصر اصلی دختره بوده و لی به خاطر زیرکی دخترهای ایرانی و انداختن شانه مسولیت بر عهده مردها از این ماجرا جان سالم به در برد البته من موافق اعدام نیستم ولی خواستم اون حکم اگر به درست بودن یا نبودنش کاری نداشته باشیم ( که از نظر من غلطه ) باید عادلانه باشه من رو ببخشید اگر غلط املای داشتم ویا اینکه یه خورده مجبور شدم خارج از بحث و موضوع نظرم رو بنویشم به هر حال امیدوارم که این سخت گیریها واین نا عدالتی ها هر چه زودتر به پایان برسه از اینکه نظرم رو خوندید خیلی ممنونم براتون از خداوند بزرگ ارزوی موفقیت رو دارم خوش باشید و پایدار

برنامه ای برای رهایی از فیلتر اینترنت در ایران را ارسال کن تا یه هالی بکنیم با تشکر(به ایمیلم بفرست)خدا امواتت را بی مرزد!

ببینید این نظرات شما اصلا درست نیست من طبق آخرین اطلاعی که دارم تو دادسرای جنایی تهران دادن فیلم کارشناسی شده کار خود زهرا امیر ابراهیمیه اصلا شک نکنین خودسم قبول کرده می گفته که بهش قرص دادن و تو حال خودش نبوده!
اما اگه کسی فیلمو دیده باشه کاملا معلومه که یه عشق بازی حسابیه و اصلا حرفایه این خانم درست نیست در هر حال من نمی گم این خانم حق دوس داشتن یا سکس نداره اما خوب تو جامعه ما تکثیر این سیدی و کنجکاویهای مردم کاملا طبیعیه آخه مردم این افراد رو با نقشهایی که ایفا کردن می شناسن و حتی خیلیا باورشون میشه که شخصیت این افراد درست مثل شخصیت نقشهاییه که ایفا کردن اینه که این طوری کنجکاو شدن و این دلیل بر بیماری جامعه نیست جامعه ما مقتضیات خودشو داره و اگه کسی تو جامعه ما از این کارا می کنه باید فکر اخر و عاقبتشو هم بکنه(مخصوصا افراد مشهور)
در مورد اعدام زهرا و افراد دیکه داخل در موضوع به نظر من که یک حقوقدان هستم و از قوانین اطلاع دارم با قوانین فعلی اصلا نمیشه مجازات اعدام براشون تعیین کرد حتی اگه از روی احساسات تو دادگاه بدوی براشون اعدام تعیین کنن تو دیوان عالی کشور حکم نقض میشه

شما فکر کن الان به جای زهرا مادر یا خواهر یا همسر خودت بود.بازهم انقدر فلسفه بافی می کردی ؟اگر یکی به یکی از عزیزانت تجاوز کنه ودیگران فلسفه بافی کنند که نباید مجرم اعدام بشه چون این نشانه بربریت ؟تو چی کار می کنی ؟قطعا صدای اون آدما رو تو گلو خفه می کنی !!!!!
من آدم مذهبی نیستم ولی دردزهرا رو می فهمم وتو نمی فهمی !!!!چون مردی !!!!
بذار راحتت کنم من به عنوان یک زن حاضرم هر رنجی رو تحمل کنم مگر اون چیزی رو که زهرا امروز داره تحمل میکنه
حاضرم دراثریک حادثه بینایی شنوایی رو از دست بدم
حاضرم داغ تک تک عزیزانمو تحمل کنم ....تمام بدنم فلج بشه...
اما قادر نیستم دردی رو که امروز زهرا تحمل میکنه تحمل کنم....
این جریان حتی دردناک تر از این هست که به یک زن تجاوز بشه...
من واقعا به این رسیدم که مردها هیچ درکی از میزان تعلق یک زن به بدنش ندارند .....

زهرا مردنی است

مهدی عزیز فکر می کنم که تو هم بلاخره به نفی حکم اعدام به طور کلی برسی.ترس از بزهکاران خیلی ها رو در این مورد به تردیدانداخته ولی این احکام پی در پی اعدام شاید موجب بشه که این دوستان متوجه بشن که ضرر اعدام بیشتر از سودش هست.مجازاتهای جایگزین میتونه سنگینتر از حتی حکم اعدام باشه ولی حکم اعدام به عنوان نشانی از بربریت بایداز قوانین همه کشورها برداشته بشه.البته قبول دارم که در این مورد احتیاج به بردن بحث در میان متخصصین ،جامعه شناسها و نهایتا در میان مردم هست آقای عبدی هم اشاره ای به این بحث داره و شاید بسیاری دیگه که با حکم اعدام صدام به مخالفت برخاستن.با درود و خسته نباشی به پشتکاری که در به روز شدن به خرج میدی و امید به روزهای بهتر

شاید مردم از ترس مردن دست بردارند!!!! که البته گمان نکنم!

گمون میکنم با نبود خبر های بهتر چیزی که میتونه اذهان رو بخصوص به دستگاه قضا متوجه کنه رویکرد چنین اخباری است . در ضمن شاید فیلمهای تولید شده روی دست آقایون باد کرده و با ایجاد خبری کردن آن میخوان باقی رو بفروش برسونن . خوب حق دارند . هزینه کرده اند !!
درود

با سلام خدمت مهدی محسنی عزیز
آقا یه اطلاعاتی در باره ی طراحی قالب بعلاوه ی هزینه اش به من بده که ببینم اگه شد زحمتشو بهت بدم تا برام یه قالب طراحی کنی.
دستت هم درد نکنه از اینکه جواب دادی .

با سلام
اتهام تجاوز به عنف؟ خيلي عجيب است. چون ما در ايران قوانيني كه حوزه زندگي خصوصي اشخاص را به نحو موثري تضمين كنند نداريم مجبوريم كه به قوانين ديگر متوسل شويم كه البته خود ناقض قانونمداري است. راه اصلاح قوانين و حمايت بيشتر از حريم خصوصي است. البته دادستان تهران در تلقي خاص خويش از قوانين يد طولايي دارد.پيش از اين نيز از قانون اقدامات تاميني مصوب سال 1338 كه براي بزهكاران حرفه اي وضع شده است را در مورد مطبوعات استناد نمود.
پيروز باشيد

نظر بدهید

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram