قربانیان جرائم جنسی

8 نظر | سکس و روابط جنسی
در حالی که اخبار تجاوز به عنف به شکل روز افزونی به گوش می رسد و چندی پیش نیروی انتظامی از دستگیری بیش از 300 نفر متهم در مورد خبر داده بود، بسیاری از موارد نیز به علت عدم اعلام به مراجع انتظامی و قضایی مخفی می ماند.
در همین حال بنظر می رسد میزان تجاوز به پسران جوان و نوجوان نیز در حال افزایش است. به نحوی اخبار مربوط به این حوادث، که اکثرا به دلایلی منتشر نیز نمی گردند، جای ثابتی را در صفحه حوادث روزنامه ها یافته اند.

«يكی از عاملان تجاوز به پسر جوانی كه چند روز پس از اقدام به اين كار و سرقت از وی، با او تماس گرفته و درخواست پول كرده بودند، دستگير شد.» [انتخاب]
در خبر سایت انتخاب مواردی قابل توجهی به چشم می خورد. شاید نکته کمدی و تراژیک این حادثه درخواست پول عاملان تجاوز است که نشان از گستاخی و اطمینان خاطر مجرمان دارد.
شاید به باور آنها طبق آنچه در جامعه مرسوم است فرد صدمه دیده ماجرا را مخفی خواهد نمود و حتی حاضر است برای عدم افشای آن مبالغی را نیز پرداخت نماید. عدم اعلام شکایتی که در بسیاری از مواقع موجب تکرار جرایم می گردد.

سایت انتخاب در توضیح نحوی وقوع جرم می نویسد: «پسر جوانی به نام حسين با مراجعه به كلانتری 34 "جام جم" شيراز، مدعی شد كه ساعت 21:15 پانزدهم دی ماه، در خيابان "سميه" در حال تردد بوده كه راكب و ترک‌نشين يک دستگاه موتورسيكلت به زور وی را سوار بر موتور خود كرده‌اند.
وی در ادامه به ماموران گفت: پس از اين كه دو مرد جوان، مرا به زور سوار موتورسيكلت خود كردند، به سمت زندان عادل‌آباد به راه افتاده و پشت اين زندان متوقف شده و پس از تعرض به من، كاپشن، ساعت مچی و مبلغ 10 هزار تومان پولم را به سرقت بردند.»
در این خبر به سن پسر اشاره ای نشده اما با توجه به صفت جوان می توان سنی بیش 17 سال را برای او متصور بود. حال اینکه به چه بهانه ای توانسته اند در ساعت 21:15 او را سوار موتور نمایند جای شبهات بسیار است.

این احتمال که به بهانه ی مبارزه به مفاسد اخلاقی نسبت به همراه کردن پسر اقدام کرده باشند وجود دارد. در گذشته نیز موارد مشابه اینچنینی رخ داده و کم نشنیده ایم که دختر و پسرانی طعمه ی این سواستفاده کنندگان قرار گرفته اند.
استفاده از هویت ماموران انتظامی و اطلاعاتی و عدم پرسش و درخواست کارت هویت و یا عدم اطلاع از وظایفو میزان اختیارات ماموران و ضابطه مند نبودن مواجهه ماموران با تخلفات اجتماعی -و یا عدم اطلاع رسانی صحیح در این موارد- زمینه ساز وقوع این جرایم است.
استنباط داشتن قدرتی فرای قانون به واسطه ی ملبس شدن به جامه ی ماموران انتظامی و قضایی و همچنین برخوردهای فرا قانونی برخی از ماموران در مواجهه با شهروندان، پسشگری مردم در مقابل ماموران قانون را به چالش کشیده است.

تغییر این باور نادرست تنها با کمک رسانه ها و همچنین نهادهای انتظامی و قضایی امکان پذیر است. اصل شهروند مداری و برابری همه در مقابل قانون و نظارت بر قدرت تنفیذ شده به ماموران و مسوولان هم می تواند به حل این مشکل كمك كند.
گرچه این گونه جرایم جنسی ریشه های روانی داشته و باید با شناخت درست از مجرمانی که دست به این اقدامات می زنند نسبت به کاهش زمینه ی آن تلاش نمود.
پاورقی:
» جنایات جنسی زنجیره ای [+]
» کیفر خواستی علیه سکس [+]

8 نظر

کاری کنیم برای ظهور
سلام وبلاگی خوب بود
اگر میشه وبلاگ من هم را پیوند کن
به امید ظهور حضرت مهدی(عج)
به پاخیزید
ای جوانان بیائیدبه فکر خودتان باشید دخترهای فهمیده وپسران شجاع اگر بیکاری داریم ،اگر فساداست ،اگرطلاق زیاد شده،اگر سن ازدواج بالارفته و...
بسیاری از آنها به خاطر عمل نکردن به این دستوراسلام که اولویت هارا نمی سنجیم یکی از آنها اشتغال خانم ها ،مرد واجب است نفقه بدهد مرد باید نون خونه رابیاورد آنها بیرون کار می کنند در خانواده مشکل پیش می آید سربازی نمی روند کنکور امتحان می دهند دانشگاههارا به فساد کشیده اند .اگر می گویندخوبه به شرط حجاب اسلامی وعفت .چقدردر فروشگاهها،فرودگاهها،بانکهاوبسیاری از جاها هم از بسیاری از آنها بیگاری می کشند وهم با وضعیت خود موجبات فسا د میباشند خطر نامحرم آنقدر زیاد است که حضرت علی(ع)میفرمایدکه ازاوپرسیده بودند چرا به دختر ها سلام نمی کنید ؟ فرمودند:
می ترسم شیطان در دل من وسوسه ایجاد کند!!!!!
به پا خیزید مابیکار نداریم شغل های بسیاری ازپسرها واولویت هارا بدون هیچ دلیلی به خانم ها داده اند.
البته بسیاری از دلایل متقن دارم ولی فعلاً همین پیام را به دیگران بدهید تا مشکل اشتغال جوانان حل شود.
با تشکر ازهمه انسانهای فهمیده

جمهور عزيز! جسارتاً بخشي از نوشته هايم خطلب به شما بوده است.
[+]

البته اثر کتابهای گرانقدری مثل توضیحالمسائل ها در ایجاد خلاقیت در امور جنسی شایسته تقدیر است.

سلام رفیق.
برای اطلاع: [+]
تو رو خدا مملکت ما رو...: [+]

دل آدم درد میگیره با این جور اخبار . اعتقاد دارم این دوره گذار اجباری است . باید طی شود . خدا رو هم شاکرم که هفده سال از سن هفده سالگی من گذشته !! .

درود...توي اين مملكت فقط به جرايم سياسي ومطبوعاتي به شدت رسيدگي ميشه ..چيزهايي كه به نظام حكومتي اسيب برسونه... مجرمان ديگر كاملا در امنيت به خلاف خودشان مشغولند...مهدي خان متاسفانه بازهم وبلاگت فيلتر شده من با فيلتر شكن اومدم اينجا

salam chegahdr jaleb bood :)

بابا اينا به جنس مذكرم رحم نمی كنند...عجب مملکت امام زمانی!

نظر بدهید

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram