سالهایی که بی گناهند

4 نظر | شخصی
بهار نزدیک است. خیلی نزدیک. به قدر یک دور زدن این عقربه کوچک ساعت شاید. و حتی کمتر. اینطور نوروز شروع می شود مثل چند هزار سالی که همینطوریها بوده. و سالها می آیند و می روند خاطره می شوند توی ذهن آدمها.
گاهی دوست داری به یاد بیاوری و گاهی هم نه. سالی را دوست داری هیچ وقت از یاد نبری و کس دیگری هم اصلن دوست ندارد یادش باشد که چنین سالی بوده. و همین چیزهاست که ثابت می کنم سالها بی تقصیرند.
و به بی گناهی آنها شهادت می دهند. و من هم شهادت می دهم به خوبی همه سالها و بدی ما که آنها را خراب می کنیم. من شهادت می دهم به رنگارنگی بهار، سبزی تابستان، زردی پاییز و سپیدی زمستان. و اعتراف می کنم که ماییم که این رنگها را بی رنگ می کنیم.
امسال هم از راه می رسد مثل چند هزار سالی که رسید. حتی اگر دلملن نخواهد که برسد و یا بخواهد که زودتر برسد، می رسد درست سر وقت. خدا کند که ما هم برسیم، درست سر وقت.

4 نظر

شاید با خیلی از نظراتتون در مبحث هایی که تو وبلاگتون مطرح کردید مخالف باشم...ولی نوع بیان و استدلالتون قابل فکر کردنه...مثل افرادی صحبت نمیکنید که فقط دنبال تمسخر هستن...بیشتر سعی بر منطق دارید..به خاطر همین بیشتر مطالب وبلاگتون رو خوندم...اطلاع رسانی خوبی بود..ممنون...

سلام. سال نو مبارک. امیدوارم سال پررنگ و شادی داشته باشی.
خوش باشی

نوبهار است ، بر آن کوش که خوشدل باشی که بسی گُل بدمد باز تو در گِل باشی

من نگویم که کنون با که بشین و چه بنوش که تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشی

در چمن هر ورقی دفتر حالی دگر است حیف باشد که زِ حال همه غافل باشی

سال نو مبارک

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram