جنبه ی مثبت عملیات سایبری سپاه پاسداران

9 نظر | حقوق بشر
وبگاردین [انگلیسی]: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماه گذشته در بیانه ای تاکید کرد با گروه ها و افرادی که اقدام به تاسیس سایت های ضد اسلامی و پورنوگرافی بنمایند شدیدن برخورد خواهد کرد.
سپاه همچنین سایتی با عنوان گرداب را راه اندازی نمود که در آن عکس ها و اخبار افراد دستگیر شده ، منتشر شده است.
واکنش ها: بسیاری از بلاگر ها می گویند چنین اقدامی ترساندن فعالان فضای سایبر صورت گرفته است. همچنین پساه می خواهد با این اقدام تصویر منفی از وبلاگ نویسان در اذهان عمومی ایجاد نماید.
همچنین بسیاری یادآوری کردند که افراد بازداشت شده به وکیل دسترسی نداشته و تحت فشار و شکنجه قرار گرفته اند. برخی نیز به این نکته اشاره می کنند که این عملیات سپاه همچون کوه یخی است که تنها نوک آن نمایان است و هدف اصلی افزایش فشار به وبلاگ نویسان سیاسی تحت عنوان حفظ شئونات اخلاقی جامعه ایرانی است.
جنبه مثبت ماجرا: من می خواهم بگویم که وبلاگ نویسان ایرانی حق دارند نسبت به قدم بعدی سپاه پاسداران نگران باشند و همچنین بخواهند که حقوق انسانی بازداشت شدگان رعایت گردد.
اما یک نکته که باید به خاطر داشت اینست که برخی از این سایتها ، سایت پرونوگرافی معمولی نبودند. [در برخی موارد] تصاویر و فیلمهای زنان و دختران برهنه بدون اطلاع آنها تهیه و منتشر شده است. بسیار از این فیلمها در رختخواب و در هنگام آمیزش جنسی تهیه شده است.
چه کسی می تواند این سایت ها را متوقف نماید؟ ایرانیان در ایران به وکلای بین المللی دسترسی ندارند. صدها نفر بواسطه اهانت های -هتک حرمت های - آنلاین آسیب دیده اند. سپاه پاسداران با این اقدام حرمت و آبروی بسیاری را حفظ کرده است.

9 نظر

البته شماها حق دارین بعد مدتی زیاد که از مطالب این سایت ها کم و بیش استفاده میکردین سپاه حالتونو گرفته
هرکی با این کار سپاه مخالف باشه با آنها همکار بوده و در جنایات آنها شریک است

به ياد او كه...
با اينكه مرد هميشه در معرض تمايل و كشيده شدن به سمت جسم زن بوده و هست اما از نهادم به اين كار ارج مي نهم

به نظر من اگه از محتوای این سایتها اطلاع داشته باشید مسلماً ازهر نظر به اقدامات سپاه در از بین بردن این سایتها به دیده مثبت نگاه خواهید کرد چرا که این سایتها فقط یک سری سایتهای پورنوی معمولی نبودند بلکه به دلیل شیوه عملکردشون بنیان خانواده ها رو مورد تهدید جدی قرار میدادند بنابراین عملکرد سپاه قابل تقدیره

فواید زیادی داشته
در مقابل مضرات اندکش

دوست عزیز، درک می کنم در فضایی که حتما خاکستری و نه سیاه و سفید تحلیل کردن کار آسانی نیست ولی تو که طرفدار نظریه هدف وسیله و توجیه می کنه نیستی انشا الله پس دقت کن چی میگی

کمی واقع بینی کافی است که به نتیجه شما برسیم

حس نمی کنین خیلی خوش بین هستین ؟!‌

به نظر من که هیچ جنبه مثبتی نداره یا اونقدر مثبت نیست که بشه نکات منفی رو فراموش کرد. در مورد فیلمهای خصوصی هم اگر قانون در این کشور حاکم بود و دادگستری بی طرف بود نیازی به عملیات سپاه احساس نمی شد.
از این زاویه هم ماجرا رو دیدن جالبه و البته به نوعی متفاوت که باید استقبال کرد.
آقای محسنی این وبلاگ متعلق به کیه؟

این هم نظری است بالاخره اما خوب زیان این کارها از سودش معمولا بیشتره.

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram