شریعتمداری و کیهان ؛ روزنامه نگاری با چشمان بسته

یک نظر | سیاست
روزنامه کیهان در شماره سه شنبه 5 آبان ماه خود در خبری ویژه با عنوان "دستورالعمل های CIA برای ضد انقلابيگری كاملاً خودجوش!" مدعی شده است: "رسانه ها و مهره های شناخته شده سازمان جاسوسی سيا از تدارک خودجوش! برای تحت الشعاع قرار دادن روز تسخير لانه جاسوسی شيطان بزرگ و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی خبر می دهند."
این روزنامه حامی احمدی نژاد در ادامه می نویسد: "همزمان راديو فردا وابسته به سازمان سيا به گفت وگو با فاطمه حقيقت جو (عضو فراری فراكسيون مشاركت در مجلس ششم) و مهدی محسنی (از روزنامه نگاران زنجيره ای فراری) پرداخت."

گرچه عنوان "روزنامه نگاران زنجیره ای" موجب افتخار برای اینجانب است و اثبات می گردد که در راه درستی گام بر می دارم اما برادر حسین شریعتمداری در دروغی آشکار و برای اثبات اتهاماتش از عنوان "فراری" استفاده نموده است.
این در حالی است که من با پاسپورت ایرانی از فرودگاه امام خمینی از کشور خارج شده ام و اقامت کوتاه مدت چند ماهه دارم. در این مدت نیز بر حسب وظیفه کاری و وجدان انسانی نسبت به حوادث و وقایع ایران و آنچه بر دوستان زندانیم می گذرد موضع گیری نموده ام.

گرچه این واهمه وجود دارد که هر سخنی و هر مطلبی که می نویسم بهانه ای می شود برای برخورد شدیدتر اما انچه در ایران در حال وقوع است و رنجی که بر فعالین سیاسی و روزنامه نگاران وارد می شود اجازه چنین دور اندیشی هایی را می گیرد.
کیهان که به صرف روزنامه بودنش از ، رسانه کودتا نامیدن آن چندان خشونود نیستم در ادامه می افزاید: "مهدی محسنی هم كه به تازگی از كشور گريخته، از طريق ارگان سيا به عناصر آشوب طلب دلداری و روحيه داد و گفت: ما وقتی با بچه ها در ايران صحبت می كنيم، وحشتی ندارند و بيشتر مصرند كه در تظاهرات و همبستگی ها شركت كنند. آنها قرار است روز 13 آبان با تصاوير زندانيان شركت كنند."

گرچه ایمان دارم "امید" تنها سلاح ما و رمز موفقیت است اما این روحیه و امید را در داخل مرزها باید جستجو کرد. و این همان نکته ای است که امثال شریعتمداری و اربابان قدرتش از آن نا آگاهند.
آنها که در ایران به هر شکل ممکن برای روزگاری بهتر و آزادتر تلاش می کنند نه منتظر سخنان امثال من هستند نه با سخن نگفتن ما از حرکت می ایستند. اتفاقا این ما هستیم که با هر حرکتی و صدایی که از داخل ایران می شنویم جان دوباره می گیریم و آرزو می کنیم بزودی دوشادوش دوستانمان فریاد آزادی سر بدهیم.

حس آزادی خواهی و آزادگی در این کشور آنچنان جاری شده است - و این یکی از دستاوردهای خشونت های کور احمدی نژاد حامیان اوست- که حتی دیگر مجالس نمایشی آیت الله خامنه ای را نیز در بر گرفته است.
و اینها نشانه هایی است برای آنان که می اندیشند و چشمانشان را بر حقایق و وقایع نبسته اند. گرچه که به نظر می رسد به اصلاح رفتار اربابان قدرت در ایران امیدی نیست.

یک نظر

ما با تو هستیم مهدی جان
وجودت موجب افتخار ماست و ازاین دهن درگی های حسین بازجو غم به دل راه نده.

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram