به احترام صندلی خالی پرستو فروهر

11 نظر | جامعه
وارد موسسه محل برگزاری کنفرانس خبری در مورد حقوق بشر در ایران می شوم توجهم به یک جمعیت ایرانی بیست و یا سی نفره جلب می گردد که کارت های شبیه به هم بر سینه دارند.
میزی در گوشه سالن مختص توزیع این کارت هاست. نزدیک تر که می روم به سرعت متوجه می شوم که هواداران رضا پهلوی هستند و کارت های هواداری را توزیع می کنند. قرار بود که کنفرانس خبری با حضور عده ای از فعالان حقوق بشر، زنان و فعالان سیاسی برگزار شود اما این برنامه بیشتر شبیه جلسه استقبال از «شاهزاده» شده است.

محل کنفرانس خبری را می پرسم به سرعت به طرف سالن حرکت می کنم. در درب ورودی اسامی چک می شود و اسمم را  می گویم و محل کارم و وارد می شوم.
جای خانم پرستو فروهر خالی است. وی اعلام کرده که در یک کنفرانس در کنار رضا پهلوی حاضر نخواهد شد. بخش قابل توجه سالن هم از هواداران رضا پهلوی پر شده است.
جلسه شبیه هر چیزی است جز کنفرانس خبری. جمعن از شش مهمان حاضر 4 سوال هم نمی شود. هیچ رسانه ی مطرح آلمانی هم حضور ندارد و یا سوالی نمی پرسد. من هم تنها برای حضور در کنفرانس آنجا هستم ترجیح می دهم گوش کنم شاید حرف جدیدی زده شود.
یک هوادار رضا پهلوی، خانمی با لباس آبی و تور مشکی، وسط کنفراس بلند می شود و از کنار دستی خود می خواهد عکس او را به شکلی بیندازد که رضا پهلوی هم در آن باشد. چند آلمانی با تعجب نگاه می کنند.

در انتهای این کنفرانس جمعیتی که قبل از آن در حال سازماندهی بودند در مقابل سالن کنفرانس جمع می شوند و به محض باز شدن در هماهنگ فریاد می زنند: «شاه! شاه! رضا شاه». خانم آلمانی که کنار من ایستاده از ترس پشت سرم مخفی می شود. برایش توضیح می دهم خطری وجود ندارد و تنها هواداران رضا پهلوی هستند.
نمایش تمام می شود و فکر می کنم که حاصل این کنفرانس چه بود. کنفرانسی که حتی سخنران به اصطلاح سبزش، اسم پنج زندانی سیاسی را نمی توانست بگوید و مجموعه فعالیت سیاسی کل عمرش شرکت در چند آکسیون در آلمان است. شاید بهترین قسمت کنفرانس صندلی خالی پرستو فروهر بود.

11 نظر

من نمی دونم اگه این ایرانیان خارج از کشور و هر کس که اصلاح طلب نیست و یکجور دیگه فکر می کنه... نبودن, شما درباره چی می نوشتید آخه!!؟ حالاانشاءالله کی قراره دست بردارید؟

هم میهن، در ابتدا ضمن تشکر از قبول پیوند دوستی‌.
در ارتباط با مطلب کوتاه ولی‌ شکننده شما نکاتی‌ چند رو به استحضار خوانندگان و بازدید کنندگان وبلاگ شما تیتر وار عرض می‌کنم!!
۱-در خصوص عدم حضور خانم پرستو فروهر باید گفت که، گرچه وجود خانم فروهر میتوانست مفید و جالب باشد، اما عدم حضور ایشان، طبیعتاً این فرضیه رو به اثبات میرساند که ما مدعیان اتّحاد و دمکراسی با وجود چنین افکار رادیکالی هنوز باید در پرسه یاد گیری و فهم مفهوم دموکراسی کار کنیم و بیاموزیم!! بنا بر این از خانم فروهر, شما گله‌مند نباشید و افسوس هم نخورید.!!!
۲- شخصی‌ که در حال توزیع کارت بود از اعضای تشکل سیاسی بود که این تشکّل سابقهٔ ۳۱ سال مبارزه با دسپاتیزم آخوندی دارد.
۳- کارتهای مذکور که شما از آنها به کارتهای استقبال از شاهزاده!! از سوی طرفدارانش یاد کردید، کارتهای شناسائی سازمانی بود که هیچ نشانی‌ از سلطنت و یا پادشاهی بر خود نداشت، بلکه صرفاً جهت هماهنگی‌ با برگزار کنندگان در سهولت و همیاری در امر امنیت جلسه بود که نمونهٔ آن را در همین محل قرار خواهم داد.
۴- هوادارن جنبش سبز که شما از آنها به نام برگزار کنندگان چند آکسیون در آلمان اشاره کردید، به همراه خود شما از کارت هایی استفاده کرده بودند که خود شما هم از آن در پیروی از نماد موسوی استفاده کرده بودید! با این تفاوت که کارت‌های شما از جنس پارچه و به رنگ سبز بود!!!!
۵- هیچ جمعیتی در آنجا به جهت ایجاد بی‌ نظمی و یاد استقبال سازماندهی نشده بود و شما متاسفانه این مطلب را بدلیل توهمات فکری فرا جناحی خود مطرح نمودید.
در پایان متعجبم که شما با توجه به ژست گمراه کننده کاملاً بیطرف, میتینگی را که از سوی یک تشکّل مدافع حقوق بشری سازماندهی و در حال اجرا به بهترین نحو بود را به یک نمایش تشبیه کردید که در این نمایش ظاهراً نقش اول را هم به رضا پهلوی دادید، همانطور که نقش سیاهی لشکر را به حامیان جنبش سبز و خانم فروهر!!!
هم میهن، با احترامی که به اهل قلم دارم به شما نمره منفی‌ داده چرا که در عین بیطرفی!! مغرضانه آب به آسیاب حکومت ابزولوتیزم ملایان ریخته اید!!
امیدوارم پس از این قلم فرسأیی اهل قلم، به جهت تحکیم وحدت مبارزین و منتقدان نظام واپسگرا و سرکوبگر مذهبی‌ متحمل زحمت باشد نه اینکه همانند پیکانی زهر آگین, آزادیخواهان و دگر اندیشانی را نشانه رود که قلبشان به امید رهایی ایران زمین میتپپد.
پاینده باشید.ا

عامو محسن، چرو عذاب میدی؟! مَی قرار نبو که همه بیان حرف بزنن؟!

جای پرستو عزیز واقعا در این اجلاس خالی بوده است. آقای محسنی این مطلب شما بسیار بجا بود، چرا که یادآوری اینکه بسیاری دیگر هم هستند که محقق در زمینه نقض حقوق بشر در ایران می باشند و در این زمینه کار کرده اند نباید به فراموشی سپرده شوند

متأسفم برای این خانم که حالا بواسطه خون به ناحق ریخته شده والدین اش برای خودش دکانی راه انداخته و هنوز بر طبل نادانی خود و همفکرانش میکوبه. واقعا متأسفم برای کسانی که هنوز بعد از سی و یک سال قصد ندارند از خیانت و وطن فروشی بهمن 57 عذرخواهی کنند و هنوز هم بر اشتباهات شان پافشاری و برای آزادیخواهان ایران گردنکشی می کنند. ننگ شان باد!

با سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز،

با کمال تاسف از اینکه میبینم هنوز خبرنگارهایی وجود دارند که فقط به دیده‌هایشان بسنده میکنند و نه به شنیده هاشان و علتش را شما دوست عزیز خودتان به من گفتید که مدت کوتاهی است که در آلمان زندگی‌ می‌کنید و بر زبان آلمانی‌ خوب مسلط نیستید. و فقط قسمتی‌ را متوجه شدید که مردم شعار فارسی میدادند.

نمیخواهم که به شما بی‌ احترامی کرده باشم ولی‌ لطف کنید و به این گزارشی که نوشتید دوباره رجوع کنید و نگاهی‌ عمیق تر به مسائل داشته باشید و انقدر سطحی مطلب ننویسید.

دوست گرامی‌ اگر هنوز من را به جا نمیارید من به اصطلاح شما همان سخنران سبزی هستم که فقط چند تا برنامه گذشتم و نام به اصطلاح شما ۵ زندانیه سیاسی را خوب عنوان نکردم، ولی‌ با کامل تأسف من باید به شما بگویم که من اصلا نامی‌ را ذکر نکردم که بخواهم اشتباه عنوان کرده باشم. چونکه موضوع صحبت من در مورد
"Die Internationale Protestbewegung für Demokratie und Menschenrechte im Iran"
بود.

در پایان از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم که همیشه پیروز و سرفراز باشی‌
علی‌ بابائی

عامو ما چند روز نبودیم! چه خبره واللو؟! این کنفرانسو کی را انداخته بوده؟!
فدا - پژی

فکر نکنید ما حالیمون نیست بیشتر از شما‌ها سرمون میشه...فکر کردم این رسانی پاکی‌ است ولی‌ نه بابا همتون مانند هم هستین دیگه کی‌ دست از این بازی‌های مسخرتون بر میدارید نمیدانیم همتون با ابلیس یکی هستید...

شهریار ایران اعلیحضرت رضا پهلوی گل سر سبد است..مردی که عاشق میهن و مردمش است و تنها به آزادی ایران و مردم به ویژه جوانان فکر می‌کند...وای که اگر ایران سکولارم پارلمانی بشه با پادشاهی خود اعلیحضرت رضا پهلوی ایران گلستان میشه دست همه مزدوران کوتاه میشه دست بیگانگان بریده میشه از ایران.و یزدان دوباره اون آزادی را بهمان بر میگرداند..دیگه ایران به تاراج نمی‌ره...اگر دشمنان بذارند که موسوی حاضر نیست قدرت را از دست بده...چون انگلیس و آمریکا خریدنش و خیلی‌ هم پول بهش دادن که نفت ایران تاراج بشه..تنها مردم میتونند جلو این فاجعه رو بگیرند..و گرنه ایران هیچ فرقی‌ با حالاش نخواهد کرد...برای اون هم مهم نیست..همان جور که ۲۰۰،۰۰۰ نفر بیشتر را کشت.باز هم خواهد کشت...

حالا پرستو فروهر از کی تحفه شده که امدن و نیامدنش بخاطر بودن رضا پهلوی امتیازی براش باشه؟؟

دم پرستو فروهر گرم!
تو اونجا چیکار می‌کردی آخه؟ پس شرفیاب هم شدی! پرونده‌ات دیگه سیاه سیاهه!
;)

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram