افتخاری که نمی ارزد

یک نظر | هنر و فرهنگ
علیرضا افتخاری، محمود احمدی نژاد را در آغوش می گیرد و می گوید که دوستش دارد. تصاویر این اتفاق در فضای مجازی منتشر می شود و بر وی خرده می گیرند که هنرش را به قربانگاه زورمندان برده است.
چند روز بعد افتخاری با خبر آنلاین مصاحه می کند و از فشارهایی که بر وی و خانواده اش آمده و از بی توجهی مسوولان و دولتمردان و خصوصا اطرافیان احمدی نژاد می گوید و می افزاید می خواهد کشور را ترک کند به فرانسه برود.
افتخاری می گوید اشتباه کرده که احمدی نژاد را در آغوش گرفته و این کار به هزینه ای که دارد می پردازد نمی ارزد. این نمی ارزد اما انتقادات را بیشتر می کند که این نگاه دلالی با هنرمند مردمی بودن چندان سازگار نیست.

اما در این میان هزینه ای که افتخاری به خاطر ابراز علاقه به محمود احمدی نژاد پرداخت کرده قابل توجه است. استاندار اصفهان به خبرگزاری فارس گفت رسانه های صهیونیستی و انگلیسی به این ماجرا دامن زدند:
«هجمه رسانه‌های غربی و كم توجهی رسانه‌های داخلی به وضعيت روحی اين استاد موجب شده است تا وی از ادامه زندگي در كشور فرانسه سخن بگويد.»
اما مشخص است که در این روزها چه شرایط سختی بر افتخاری گذشته است. او و خانواده اش چگونه مورد سرزنش عمومی قرار گرفته اند که از رفتن صحبت می کند.
این دقیقن همان اتفاقی است که برای تغییرات به آن نیاز است. آنچنان آگاهی گسترش یافته که هرگونه همپیالگی با متقلبان و مستبدان هزینه ای باورنکردی در عرصه عمومی دارد.

از سوی دیگر می شود به ماجرای استاد محمدرضا شجریان اشاره کرد. هنرمندی که می گوید صدای "خس و خاشاک" است و اینگونه در کنار مردمش می ایستد وبا وجود تبلیغات حکومت و این همه سمپاشی علیه وی بر محبوبیتش افزوده می گردد و قدرش در میان مردم چند برابر.

یک نظر

هـــا ! آقای افتخاری! تو عزیزی! توی دل ما جا داری! اصلن خودت میدونی که پیدا کردن همچین جایی چقـــــــدر سخته! اصلن خودمون میدونیم که چه تلاش جانفرسایی کردی تا همچین جایی رو پیدا کنی! ولی ببم جان! راه بازگشت به دل مردم که از فرانسه نیست! یه عذرخواهی می کردی از محضر جناب ملت و خلاص! گرفتن ویزای دل مردم که راحت تر از ویزا و اقامت فرانسه است؟ اووووووووو ! اصلن من برای کی می نویسم؟؟؟؟اصلن مگه گذرت به اینجا می خوره که این فارسی یه وری ( یا شایدم دری وری ) ها رو بخونی ببم؟ تو اینقده جنابت بالاست که جز توی بغل رییس جمهور کمتر نمیشه دیدت ببم !! بد موگم بوگو بد میگوی !!!؟

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram