هکرهای دولتی ؛ افتخاری دیگر برای نظام

| اینترنت
هک و دزدی اینترنتی امری است که بر اساس قوانین بین المللی و داخلی بسیاری از کشورهای جهان محکوم است و در این کشورها برای چنین اقداماتی مجازات های سنگین در نظر گرفته می شود.
در این شرایط اما سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی کشورها سعی می کنند که با نفوذ در شبکه های اینترنتی دیگر کشورها اطلاعات مفید و مورد نیاز خود را کسب کنند و یا کار بخشی از سازمانهای کشور مورد تهاجم را مختل کنند.
اما این اتفاق هیچگاه به طور رسمی و علنی بین کشورهایی که در حالت جنگ و یا تخاصم نیستند اعلام نشده و این کشورها در این مورد خبری را منتشر نکرده اند. در عمده این نفوذها خرابکاری اصلاعاتی صورت نمی گیرد.

اما از چند سال پیش در ایران گروه های هکری تشکیل شده است که رسمن زیر نظر دولت فعالیت می کنند. این گروه ها در ابتدا سایت های جریانات اصلاح طلب را در درون کشور نشانه می رفتند.
اما از یک سال پیش و پس از تقلب انتخاباتی و بالا گرفتن اعتراضات عمومی تمرکز این گروه ها بر سایت سبز خبری و  وب سایت هایی بود که خدماتی را جهت اطلاع رسانی آزاد ارائه می کردند.
همچنین بارها سایت های خبری فارسی اثر گذار مورد حمله و هک قرار گرفتند. سایت تویتر نیز از این حملات در امان نماند و برای ساعاتی دامنه اصلی آن دزدیده شد.

در این حال خبرگزاری فارس مصاحبه ای* را به مدیر یک گروه هکری تحت حمایت دولت ایران منتشر کرده که از هک کردن هزار وب سایت در سراسر دنیا به مناسبت "شهادت باهنر و رجایی" خبر می دهد.
به نوشته فارس در میان این وب سایت ها می توان به سايت رسمي ايالت Louisiana آمريكا و شورایشهر Pevensey انگليس، شركت امنيتی محافظت از وب‌ هاست‌های فرانسه، شركت خدمات اينترنتیLogMeIn انگليس اشاره کرد.
بر طبق ادعای مدیر این گروه هکری "روی صفحه اصلی سایت‌های هک شده عكسی با نماد ايران و در بالای آن عكس‌هایی از شهيدان رجایی و باهنر و متنی 2 زبانه به فارسی و انگليسی كه شامل اعتراض اين گروه به آمريكا، انگليس و فرانسه بوده قرار گرفته است." 

مطمئنن این اتفاق واکنش وب سایت هایی را که مورد حمله قرار گرفته اند در پی خواهد داشت. اما مسوولیت آن متوجه دولت محمود احمدی نژاد و نظام جمهوری اسلامی است. حمایت رسمی از راهزنان سایبری می تواند عواقب جدی برای دولت ایران داشته باشد. عواقب و محدودیت هایی که می تواند گریبان گیر کاربران عادی اینترنت در ایران شود.

* در مراجعه به آدرس های ذکر شده در این مصاحبه خبرگزاری فارس دقت کنید. ممکن است این ادرس ها آلوده بوده و کامپیوتر شما را آلوده کند.

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram