آقای تروریست! من از شما می ترسم

3 نظر | جامعه
در چند قسمت ایستگاه مرکزی "شهر بن" دسته‌های پلیس را می‌توانی ببینی. این اتفاق در آلمان معمولن عجیب است. مگر آنکه مسابقه فوتبالی باشد و یا جشن و مراسمی که نیاز به حضور پلیس احساس شود.
برای اولین بار شاید ترس از تروریست را اینقدر نزدیک احساس می‌کنم. نگاهی به اطراف می‌اندازم و مکان خلوتی را انتخاب می‌کنم.

یاد صحبت‌های بهنام باوندپور -نویسنده و شاعر- می‌افتم که می‌گفت: «ما تجربه 11سپتامبر و حمله تروریستی به لندن را نداشته‌ایم تا بفهمیم ترس از تروریسم یعنی چه!» و حالا این ترس را از نزدیک لمس می‌کنم. 
اینکه مسلمانی با لباسی عربی و ریش بلند و قرآن در دست و با یک چمدان وارد سالن قطار بشود و بلند بلند به عربی سخن بگوید و تو خیره به وی نگاه کنی و با خودت بگویید انشالله به خیر می‌گذرد.
این روزها آلمان با تهدید تروریستی روبروست. در زمانی که بحث عدم تطابق پذیری "بخشی از" مسلمانان با جامعه آلمان مطرح شده است. مسلمانانی که در جامعه مدرن آلمان هویت و تاریخ خود را تحقیر شده می‌بینند و به جای فراگرفتن از این جامعه خود را منزوی می‌سازند.

به ایستگاه مرکزی کلن رسیده‌ام و همچنان به عدم تطابق و خود ویرانگری و دیگر آزاری کسانی فکر می‌کنم که از همه مواهب دنیای دموکراتیک -به شکل نسبی- استفاده می‌کنند و برای اثبات -و سرپوش گذاشتن بر عقده‌های تاریخی- خود به کشتار دست می‌زنند. 
حالا باور دارم اسلام هراسی غرب "تنها" توطئه برخی تندرو دست راستی نیست. هر چند که برخی از غربی‌ها به ترویج آن مشغولند اما هیچکس همچون مسلمانان نتوانسته این ترس را گسترش بدهد و عمومی کند. حالا من نیز از این «مجاهدان راه خدا» می ترسم.

3 نظر

"اینکه مسلمانی با لباسی عربی و ریش بلند و قرآن در دست و با یک چمدان وارد سالن قطار بشود و بلند بلند به عربی سخن بگوید ". من حتی توی ایران هم از این صحنه می ترسم . اصرار بر نمادهای هویتی خود از جانب مسلمانان مقیم غرب ، گسل های فرهنگی و روانی اروپاییها با مسلمانان را فعال کرده .

یک بسیجی در جواب من که جمهوری اسلامی با کارهایش مردم را دین گریز کرده گفت "قبل از انقلاب شکوهمند مردم مسلمان ایران فضای جهانی چقدر به سمت اسلام بود و الآن چگونه است؟؟" گویا این افراد از اینکه با حمایت تروریستها در منطقه نظر جهانی متوجه اسلام به عنوان یک دین خشن و آشوبگر شده بسیار خوشحال هم هستند.

man bonam,khali naband.in polisa hamishe budan.
inja gheir mahsus kar mikonan
fekr konam bare avalete inja miay

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram