ترس حاکمیت از مرزهایی که در هم می‌شکنند

| سیاست
مهدی کروبی به خانواده احمدپور زنگ می زند، زهرا رهنورد به دیدار خانواده طبرزدی می رود و با شیوا نظرآهاری پس از آزادی دیدار می‌کند. مصطفی تاج زاده پس از مرخصی از زندان به همراه همسرش فخرالسادات محتشمی‌پور به دیدار خانواده شیوا می‌روند.
مهدی کروبی به دیدار نیروهای جبهه ملی می رود و میر حسین موسوی با فعالان ملی مذهبی دیدار می کند. هاشمی رفسنجانی با خانواده های زندانیان سیاسی دیدار می کند.

 We are Countless - Design by Mir Housein Mousavi
We are Countless - Design by Mir Housein Mousavi

مرزهای خودساخته و حکومت ساخته یکی‌یکی فرو می ریزند. این‌بار این مردمند در کنار هم و مرزهایی که ما را بی دلیل و با دلیل از هم جدا کرده است در هم می شکنند.
این دستاورد کوچکی نیست. این زاده جنبشی است که با نماد سبزش رنگین کمان رنگ‌ها و عقیده‌ها است. از آیت‌الله‌های قم گرفته تا ملی‌گراهای تهران. از سنی‌های سیستان و بلوچستانی تا آذری‌ها و کردها.
این‌ها خشم آنان که پیروزیشان را در پر رنگ کردن تفاوت‌ها می‌بینند می‌افزاید اما  ما حتی مرزهای خود را با آنها نیز کم‌رنگ می‌کنیم. آغوشمان باید باز باشد برای پذیرفتن هرکس با هر اعتقادی که به تغییر شرایط باور دارد.
به گفته میرحسین "تفاوت هایمان را کنار نمی‌گذاریم بلکه به رسمیت می‌شناسیم." و این رسمیت شناختن نظرات مختلف هیچ اما و اگر و استثنایی ندارد مگر آنکه بر خلاف منافع ملی و خواست عمومی باشد و یا با خشونت همراه گردد.
امثال حسین شریعتمداری، جریانات تمامیت خواه و «موجوداتی» از این دست در هر جبهه و جناح و گروهی باید از پرچم‌های رنگارنگ مردم ایران که برای خواسته‌های مشترک در کنار هم قرار گرفته، خشمگین باشند.

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram