صدای آیت الله از حنجره نصرالله

| سیاست
seyedin.jpg
رهبر جمهوری اسلامی ایران به صراحت اعلام کرد که رای دادگاه بین‌المللی درباره ماجرای پر ابهام ترور رفیق حریری هر چه که باشد پذیرفته نیست.
چند روز پیش از اعلام کیفرخواست، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از هوادارانش می خواهد دولت را ترک کنند و سعد حریری را از نخست وزیری ساقط. 
اما این آخرین تیر ترکش نصرالله نیست. دبیر کل حزب الله تهدید کرده است که هر دستی که به سوی اعضای این جنبش به عنوان متهم دراز شود را قطع خواهد کرد.
(نظرسنجی)
در خبرهای غیر رسمی آمده که دادگاه ممکن است رهبر ایران را متهم به صدور فرمان ترور رفیق حریری نماید. اتفاقی که در هر حال ضربه ای مهلک برای آیت الله خامنه‌ای خواهد بود. هر چند که هواداران وی در کشورهای عربی این حکم را سیاسی و تحت فشار دول غربی بدانند اما این پرسش را برای بخشی از جهان عرب که همیشه به حکومت ایران بدبین بوده طرح خواهد کرد که ایران در لبنان و فلسطین به واقع به دنبال چه هدفی است؟
برخی خواهد گفت بی دلیل نبوده که آیت‌الله تهران این چنین دلارهای نفتی‌اش را به پای نصرالله در بیروت ریخته و همچنان از حماس حمایت مالی و معنوی می کند. پای منافع رهبر ایران در میان است.
حالا بار دیگر لبنان متشنج است. به یاد این سخن دوستی در وزارت امورخارجه وقت می‌افتم که در زمان جنگ سی و سه روزه حزب الله و اسراییل می‌گفت "زمین بازی ما با غرب نه ایران که لبنان است و فلسطین. در زمان جنگ عراق و افغانستان تا بغل گوش‌مان هم آمده بود اما ما ترجیح می‌دهیم دور از مرزهایمان بازی کنیم تا ترکش این رقابت هم به ایران نگیرد."

عرب‌ها این روزها شور و حال انقلابی دارند. حمایت غربی‌ها هم از حکومت‌های دیکتاتوری و فاسد عرب مردمان این کشورها را عصبی و سرخورده کرده است. زمان خوبی است شاید که صدای سید علی تهرانی از حنجر سیدحسن بیروتی بیرون بیاید بر آهنگ سازهای کوک ضد غربی بخواند و لبنانی ها را بترساند از عاقبت اصرار به پیگیری ترور رفیق حریری. شاید حزب‌اللهی‌های لبنان و حامیان مالی و معنوی‌شان در ایران و سوریه فکر می‌کنند که بهتر است خیابانی در بیروت، دمشق و تهران به نام "شهید حریری" کرد و پرونده را بست و بیش از این دولت‌های "دوست و برادر" را به زحمت نینداخت.

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram