انقلابی‌هاى خجالتی و جنگ‌ طلبان شرمنده

3 نظر | سیاست
انقلابى‌های خجالتی به گروهی از مخالفان حکومت ایران اطلاق می‌شود که گرچه آرزوی وقوع یک انقلاب دیگر در ایران را دارند اما به علت تعارض حمایت از انقلابی‌گری با برخی اصول «اخلاقی یشان» همچون خشونت پرهیزی نمی‌توانند به صراحت از این روش دفاع علنی کنند. 
برای شناخت این گروه باید به رفتارشناسی‌شان توجه کرد. نقد اصلاح‌طلبی و نه لزوما نقد اصلاح‌طلبان یکی از مولفه‌های بارز این گروه است. آن‌ها معتقدند که اصلاحات به هر شکل به بن‌بست رسیده است و پی‌گیری این روش جز تلاش برای بقای حکومت قابل تعبیر نیست. 
آنان در برابر این پرسش که در این صورت راه حل تغییر شرایط چیست، سکوت می‌کنند و یا بدون اشاره به روش‌ها و برنامه‌ها تحت عنوان کلی تغییر تمامیت حکومت مستقر از طریق مبارزات مدنی بدون خشونت سخن می‌گویند.

rev.jpeg

جنگ طلبان نیز گروهی از اپوزیسیون ایران هستند که به هرگونه تغییر از داخل بد بین‌اند و تنها راه تغییر را در حمله نظامی قدرت‌های خارجی به ایران می‌دانند.
این بخش از اپوزیسیون به علت ضعف پایگاه اجتماعی و نا‌توانی در سازماندهی هوادارانش در ایران ترجیح می‌دهد با لابی با دولت‌های خارجی بتواند در ایران پس از جمهوری اسلامی نقشی اساسی بازی کنند.
سلطنت طلبان شاید شاخص‌ترین گروه جنگ طلبان شرمنده هستند. این جریانات به علت واهمه از تاثیرات منفی علنی شدن ارتباطشان با دولت‌های خارجی و حمایت از حمله نظامی به ایران از بیان علنی دیدگاه‌هایشان خودداری می‌کنند.

در یک دهه اخیر این دو گروه بزرگترین منتقدان اصلاح‌طلبی در ایران بوده‌اند. برابر سازی اصلاح طلبی با تلاش برای حفظ حکومت فعلی و متهم کردن رفرم‌خواهان به فرار از پاسخگویی در برابر اشتباهات رخ داده در سه دهه اخیر یکی از مهمترین استراتژی‌های این دو جریان است.
این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت در رقم خوردن شرایط حال حاضر ایران همه گروه‌های سیاسی عامل بخشی از مشکلات هستند و متهم کردن یک و یا چند جریان نفی واقعیت است.

3 نظر

شما احتمالا نوچه فرخ نگهدار نیستی ؟! این گونه تهمت زنی ها روش ایشان و پدر معنویش کیانوری بد طینت است که مخالفانشان را تخریب و ترور شخصیتی کرده و می کنند ! خجالت بکش جوان تازه از ایران آمدی سعی کن با الفبای دمکراسی خودت را آشنا کنی و این قسم پرونده سازی آخوندی_ استالینی را دور بریزی !

با منطق شما گروه سوم رو باید اینجور نام برد
اصلاح طلبان ک...

عزیزم شما خودت جزو کدوم گروه هستی؟ اصلاح‌طلب ناخجالتی به اپوزیسیون گریخته یا اصلاحاتی رو به انقلاب یا بیننده‌ خارجی یا چی؟ شاید هم اصلاح‌طلبی و همچنان در امید تغییر با سپاه پاسداران و مقام معظم رهبری؟

برای اشتراک خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

Instagram